Paradan daha pahalı olan nedir?

para, madeni para,

Bugün bir çok insanın hayatı paralar peşinde amansız koşudan ibaret. Para hakkında düşüncelerimiz aslında diğer tüm fikirlerimizi gölgeliyor.

Peki biliyor musunuz böyle bir düşünce de var, paralar hakkında çok fazla düşünmedikçe ve tüm dikkatinizi başka bir yöne yöneltdikde daha fazla para gelir. Bununla birlikte, ne kadar klişe seslense de, paradan daha değerli şeyler var.

Çocuk olduğunuz zamanı ve paralarla ilgili herhangi bir hususun bizi ilgilendirmediği o masum dönemi hatırlıyor musunuz? O zaman yaşamak ne kadar da kolaydı, hatırlıyor musunuz?

Peki sonra ne oldu?

Biz büyüdük. Çalışmaya başladık. Aile kurduk. Sorumluluk ve onunla ilgili olarak talep ve paraya ihtiyaç da belirdi. Ve bu andan itibaren hayatımız tamamen değişti.

Para hakkında düşünceler tüm diğer görüşleri boğdu. Para ibadet ettiğimiz bir nesneye dönüştü. Yaptığımız her şeyi para için yapmaya başladık.

Fakat hayatın ve meselenin esas çelişkisi şu ki, ne kadar çok para kazansak, daima daha fazla para arzu ediyoruz. Böylece, hayatımız paralar peşinde sonu olmayan bir yarışa dönüşür. Bazıları bu işte başarılı, bazıları ise başarısızdır.

Artık büyük servete nail olmuş insanların söylediklerine inanmalı olursak, paralar hayatımıza onların peşinden koşmaktan vaz geçtiğimizde ve ön plana daha değerli şeyleri çıkardığımızda girer.

Hayatımızda paralardan daha değerli olan ve ön plana çıkarmalı olduğumuz bu özellikler ise şunlardır:


Aile ile beraber geçirilen zaman:


Para kaybederseniz onu yeniden kazanabilirsiniz. Fakat zaman kaybederseniz onu bir daha yeniden kazanamassınız. İnanın, unutulmaz anılar yaratmak sizden çok az çaba ve zaman gerektirir. Aileniz, çocuklarınız, arkadaşlarınız paralardan daha fazla öneme sahiptirler. Zaman kaybetmeden vaktinizi onlarla değerlendirin.

Fikirler:


Fikirler - paralardan daha değerlidir. Zamanla enflasyon paraları bir bir "emer", iyi fikirler ise zamanla daha büyük fiyat kazanıyor. Kendi fikirlerinizi bir kenara not edin ve uygun anı bekleyin. Belki, bu fikirlerden biri sizi gelecekte istediğiniz miktarda servete sahip bir kişiye çevirecek.

Tebessüm:


Tebessüm ve kahkaha bizi mutlu ve sağlıklı. Gülüşse ömrü uzatır. Hiç kimse herhangi miktarların miktar karşılığında gülüşümüzü bizden alamaz. Aynı zamanda, kahkaha için nedeni kendimiz üretir, kendimiz keşfediyoruz.

Hayırseverlik:


Etrafımızdaki insanlara yardım edince yaptığımız bu iyilik bumerang etkisi ile geri dönüyor. Ve bu bumerangı ne kadar hızla fırlatırsak, bir o kadar hızla de geri dönecek. İmkan ve becerileriniz kapsamında iyilik etmekle bir şey kaybetmiş olmazsınız. Aksine dünyadaki hiçbir alamayacağı samimi bir teşekkür kazanacaksınız.

Fiziksel sağlık:


İnsanların çoğu işten ayrıldıktan ve emekli oldukdan 1 yıl sonra hayatlarını kaybederler. Bunun anlamı, çok para kazanmak uğruna sağlığınızı kurban vermeyin. Ömrü boyunca kazandığınız paraları harcamak imkanına nail olmadan ölmek kimse için istisna bir durum değildir. Sağlığınıza dikkat edin, sadece bununla uzun ve mutlu bir hayat sürmek mümkündür.

Siz:


Bir çok insan kendini banka hesabındaki tutarın hacmine, sahip olduğu görev ve eşyaların değerine dayanarak değerlendirir. Burada bir gerçeği anlamak gerekir. Siz - atomların, kimyasal maddelerin, kazandığınız deneyimlerin, çıkarların ve fikirlerin inanılmaz kombinasyonusunuz. Sahip olup olmadıklarınıza rağmen, siz, siz olarak mükemmelsiniz!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder