En beklenmedik iletişim türleri

iletişim, erkek, sohbet, sosyalleşme
Birbirimiz ile iletişim kurduktan çoğu zaman davranışlarımızın nedenlerini aklımızın uçundan bile geçirmiyoruz. Bu zaman kendimizi dışarıdan gözlemlersek bir çok ilginç yönleri keşfedebilir ve neden bu veya diger şekilde konuştuğumuzu anlayabilir. Ayrıca çok şey öğrenebiliriz.

İletişim sırlarını sizinle de paylaşıyoruz:
  1) Eğer günlük olarak çok fazla insanla çalışmaya mecbursanız arkanızda ayna yerleştirin. Böylece, müşterilerin çoğunluğu daha nazik şekilde davranmaya başlayacak, nihayetinde kimse kendisini sinirli ve somurtkan görmek istemez.

  2) Herhangi bir toplantıda kimseden sert eleştiri bekliyorsanız, o insanla birlikte oturmaya çalışın. Bu durumda o bir miktar yumuşayacak ve artık size uzak olduğu halde yaratabileceği endişeyi ve piçliği yaratamayacak.

  3) Tartışma sırasında kendi pozisiyanızı bildirdikten sonra alakasız ve fazla bir şey söylemeyin. Bu sizin için daha iyi olmayacak. Bekleyin ve rakibinize sözlerinizi düşünmek ve cevap verme imkanı verin.

  4) Eğer sizi sinirlendirmek istiyorlarsa tuzağa düşmeyin ve sakinliğinizi koruyun. Bu sizin rakibinizi şaşırtacak ve artık o sizin kurallarınız ile oynamalı olacak.

  5) Tartışma zamanı "sen" ya da "biz" kelimelerinden uzak durmaya çalışın. Bu sözler daha fazla suçlamak izlenimi veriyor ve inanılması zor ki, size yardımı dokunsun. Bunun yerine "Bence", "ben öyle düşünüyorum ki", "bana öyle geliyor ki" ifadelerini kullanın. Bu ortak karar bulmak için iyi bir başlangıç olacak.

  6) Yeni insanla tanışınca onun gözlerinin rengine dikkat etmeye çalışın ve gülümseyin. Bununla birkaç saniye içinde göz temasını koruyacak ve muhatap olduğunuz kişide kendinize güven yaratacaksınız.

  7) İlk görüşmeyi olumlu duygular kazandıracak bir mekanda geçirmek daha önerilir. Sonuçta hoş duygular sizi uzun süre gözlem yapacak. Yeni tanıdığınız bir insanla vedalaşdığınız zamansa ona bunu ismiyle söylemeniz defalarca etkili olacak.

  Hiç yorum yok:

  Yorum Gönder