Yabancı dil öğrenmek için önemli ücretsiz siteler

Yabancı dil öğrenmek


Artık günümüzde yabancı dil öğrenmek herkes için önemli ve gerekli bir hal aldı. Aşağıda kullanılan en popüler ücretsiz yabancı dil sitelerini kullanabilirsiniz.

Duolingo

Ücretsiz dil öğrenme ve imece çeviri oluşumudur. Kullanıcılar dersler eşliğinde geliştikleri gibi web sitelerini ve dokümanları da çevirmeye yardımcı olurlar. Türkçe bilenler için yalnızca İngilizce ve Almanca eğitim seçeneği bulunmaktadır. Web'de, IOS'ta, Windows Phone'da ve Android cihazlarda kullanılabilir durumdadır.

Memrise

Memrise kendi topluluğu tarafından oluşturulan kurslar ile çevrimiçi bir öğrenme aracıdır. Onun dersleri ağırlıklı olarak dil öğretmek için kullanılır, aynı zamanda diğer akademik ve akademik olmayan konularda kullanılır.

Lingualeo

Rusça, Brezilya Portekizcesi ve Türkçe arayüzüyle, İngilizce bilgisayar destekli dil eğitimi sağlayan çevirimiçi freemium bir platformdur. Kasım 2014 itibariyle Dünya çapında 10 milyondan fazla kişi tarafından İngilizce öğrenmek için çevirimiçi hizmetleri kullanılan site.

Engvid

ingilizce öğrenmek ve geliştirmek için video derslere sahip ücretsiz, güzel bir site. şu an her hafta yeni videolar eklenmektedir. beginner, intermediate ve advanced seviyeleri altinda vocabulary, pronunciation, grammer... gibi konu başliklari bulunmaktadir.

Voscreen

Voscreen, Hem görerek hem de duyarak öğrenmenizi ya da bildiğiniz konularda hafızanızı tazeleme imkanı sunan ingilizce öğrenme sitesidir, videolar maksimum 15 saniyelik içeriklerinden oluşuyor.

Speechyard

Yalnızca filmler değil, bir yandan da Tv dizileri, popüler televizyon reklamları, belgeseller, müzikler ve video klipler, çocuk filmleri, söyleşiler, haber programları gibi pek çok kategori altında seçilmiş yüzlerce videoyu İngilizce altyazı izleyip ilgilizcenizi geliştire bileceğiniz mükemmel bir site.

Ororo

İngilizce altyazı dizi ve film izleyerek ingilizce öğrenebileceğiniz bir site.bilmediğiniz kelimeleri mouse kursörünü kelimenin üzerine getirerek anında çevirebileceğiniz, çevirdiğiniz kelimeyi kaydedip alabileceğiniz güzel bir sitedir. Gunluk olarak sadece 1 diziyi ücretsiz olarak izlemeye izin verilmektedir.

Busuu

Busuu dil öğrenimi için kurulmuş bir sosyal ağdır. Site, daha fazla özellik için satın alma opsiyonlu bedava (freemium) özellikli bir iş modelini uygulamaktadır.

Britishcouncil

İngilizce öğrenen çocuklara yönelik olan web sitesinde her yaştaki insanlara (hatta ingilizceyi yeni öğrenen yetişkinlere bile) hitap eden oyun ve şarkılar barındıran organizasyon.

İnterpals

İnterpals, farklı kültürlerin ve dillerin paylaşılması amacıyla kurulmuş, arayüzü facebook'a benzerlik gösteren bir arkadaşlık sitesidir.

VOAnews

Tv, radyo ve internet üzerinden haber yayini yapan medya kuruluşudur. haber ve amerika odaklı çişitli konularin işlendigi, ingilizce seviyesi cok iyi olmayan yabacilar için amerikan ingilizcesini okutma, dinletme ve öğretme misyonlu programlari vardir.

İtalki

İtalki, öğrencileri ve dil öğretmenlerini bağlayan bir sosyal ağdır. ücretsiz çevrimiçi dil kaynakları bulabilir,yabancı dillerde konuşma pratikleri yapabilir,sorular sorabilirsin ve yardım alabilirsiniz.

3 yorum:

  1. Bu yorum yazar tarafından silindi.

    YanıtlaSil
  2. Güzel herşey için teşekkürler.

    YanıtlaSil
  3. Bu Siteyi Tavsiye Ediyorum www.letspal.com

    YanıtlaSil