İş Görüşmelerinde Sorulmuş En Zor Sorular


Büyük umutlarla görüşmeye gittikleri şirketlerden arkalarına bakarak dönen adayların artık işi daha da kolay olacak çünkü Amerika’da yayınlanan Busssiness dergisine göre mülakatlarda sorulan en zor 9 soru belli oldu.


Büyük umutlarla görüşmeye gittikleri şirketlerden arkalarına bakarak dönen adayların artık işi daha da kolay olacak çünkü Amerika‘da yayınlanan Busssiness dergisine göre mülakatlarda sorulan en zor 9 soru belli oldu.

İşte mülakatlarda sorulan en zor 9 soru;

1-Size bir kurşun kalem verilse bunları geleneksel kullanımı dışında 10 ayrı biçimde nasıl kullanırsınız? (Google yönetici asistanı iş alımında sormuş)

2-Bir asansörü nasıl test edersiniz? (Microsoft,yazılım geliştirme mühendisi ararken sormuş)

3-Eğer Mars’tan gelmiş olsaydınız problemleri nasıl çözerdiniz? (Amazon,insan kaynakları yöneticisi iş alımında sormuş)

4-Hayatta yapmış olmaktan ötürü gurur duyduğunuz bir şey söyler misiniz? (Apple yazılım mühendisi iş alımında sormuş)

5-Bir trafik işareti olsaydın ne olurdun? (Pasific Sunwear, satış yardımcısı iş alımında sormuş)

6-Bir uçakta sonsuz sayıda siyah ve beyaz nokta var .Siyah ve Beyaz noktalar arasında 1 milim olduğunu kanıtla.(Goldman Sachs teknoloji analisti)

7-Rus gangsterler seni kaçırıyor ve altı mermi alan bir Revolvere iki mermiyi arka arkaya yerleştiriyor,sonrada revolveri kafan doğru çevirip tetiği çekiyor.Klik.Hala hayattasın.Sonra sana soruyor : Yeniden çevirmemi ister misin yoksa sadece tetiği mi çekeyim?Hangi durumda silahın ateş ihtimali kaçtır hesapla? (Facebook internet pazar analisti iş alımı sorusu)

8-Bir fıkra anlat (JP Morgan Chase finansal analist iş alımı sorusu)

9-Seni neden işe almayayım? (Twitter insan kaynaklarına eleman ararken)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder