Insanlar Neden Sevgilileri ile Evlenmiyorlar?Soru ne kadar basitdirse cevabı da bir o kadar karmaşıktır. Konu sevgiden gidiyorsa şiddetlidir konuşuyoruz demektir, tüm gençliyimizden söz açacağız. Çağrı beklemek sms yazmak ... henüz görüş zamanı yaklaştıkça geçirdiğin heyecan hissini demiyorum, nasıl seviyordum o heyecanımı bana kendimi değerli hissettiriyordu. Zaman dönüyordu sanki onun yanında.


Sözüme hala taze başladım arada boğazımı yaslayabileceğimiz için kendime çay içicem bence siz de bir çay süzün. Hem çayı da kendim yapdim. Ama biraz yedek davrandım birkaç çay demi bardağın içine süzüldü. Biraz bekleyip çayı içtim ve tabii ki bardağın dibinde biraz çay ve bir de çay demleri kaldı. Çay demleri olmasaydı çay denilen bir şey de olmazdı kaynar suya muhtaç kalırdık. kendimi biliyordur nasıl hissediyorum sanki çayı içip de çay demlerininden kullanmış gibi, ki çaya tat veren onlar vardı ve ben onlara önem de vermiyorum. Ama neler yapsakda bu hayatın kuralıdır.

Evet, konumuz neden sevgilimizle evlenmiyoruz. Öyle işte bu yüzden. Nitekim çaya tazelik veren çay demlerini içmiyor sevgilimiz için de bu rolü oynuyor. Ama oysa onun hayatına ilgi katan, onun hayatını Ferahlatıcı sevgilisiydi. en güzel günleri sizinle yaşamış, sizinle hayatın nabzını tutmuştu.

Herkesin sevgilisiyle evlenmemeğinin bir nedeni vardır. Bu neden değildir aslında bu bahanedir-uydurmadır. asıl neden ise sizin onu layık olduğundan artık kiymetlendirmenizdir. siz onun hayatını o kadar güzelleşdirdiniz ki o tüm güzelliğinizi duyduğunu sandı.
  • Bir inci saflığı varsa da suda,
  • Artık içildiğinde dert verir o da.
Oysa onun sizde keşif yapamadığı o kadar sır var ki. Ama ne yapmak olur onun duyma hissi biraz düşünce tarzı dar. Sizi hakkıyla değerlendiremedi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder